• Karın Germe

    Günümüzde özellikle kadınların estetik görünme kaygısı, birçok nedene bağlı karın deformasyonlarını ciddi bir şikayet konusu haline getirmiştir. Sık sık kilo alıp verme, yaşlanma, ailesel yatkınlık, gebelik ve sonrası süreç, dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler ve dengesizlikler, şişmanlamaya yol açan ilaç kullanımı gibi nedenler karın bölgesinin estetiğini bozmaktadır. Devamet
  • 1

Karın Germe Ameliyatı ile ilgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Karın Germe Ameliyatına Uygun Adaylar

Karın GermeKarın germe ameliyatı için ideal adaylar

Gebelik süreci sonrasında karın bölgesinde sarkma, gevşeme ve çatlaklar olanlar,
Doğum yapmadığı halde karında aşırı bölgesel kilosu olanlar,
Normal vücut ölçülerine sahip olmalarına rağmen sadece karın bölgesinde fazla yağ birikimi ve sarkma olanlar,
Spor ve diyete rağmen karın bölgesindeki yağlarını eritemeyenler,
Aşırı kiloları verdikten sonra karın bölgesinin derisinde gevşeme, çatlak ve sarkma olanlar,
Sigara kullanmayan ya da sigarayı ameliyattan önce ve sonra bırakabilecekler,
Ameliyat sonrasında oluşabilecek izi kabul edip, sonuçlar hakkında gerçekçi beklenti içinde olanlar,
Ameliyata engel oluşturacak ciddi sağlık sorunları olmayanlar,
Ameliyat tarihinden kısa bir süre sonra hamilelik planı yapmayanlar,
Aşırı obezite düzeyinde hasta olmayanlar,
karın germe ameliyatı için ideal adaylardır.

 

Karın germe ameliyatı, obezite hastaları için uygun mudur?

TÜİK’in 2010 yılı verilerine göre nüfusumuzun 15 yaş ve üstünün yüzde 17’si obezite hastalığıyla yaşamaktadır. Yüzde 33’lük kısım ise fazla kiloludur. Fazla kiloluların yarısını kadınlar, yarısını da erkekler oluşturmaktadır. Obezite ve fazla kilolu insan sayımızda her geçen yıl artış göstererek ciddi bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Düzensiz beslenen ve yaşayan, hareketsiz ortam obezite ve fazla kilo alımını artırmaktadır.

Obeziteden en çok etkilenen bölgelerden biri de karındır. Aşırı yağlanma ve büyümeyle kendini gösterir. Sürekli açlık hissi karın bölgesindeki şişmanlamayı daha da artırmaktadır. Obez hastaların estetik görünümü bozulan karın bölgesindeki fazla kilo, yağ ve derinin ortadan kaldırılması için öncelikle obezite tedavisinin tercih edilmesinde yarar vardır. Çünkü obezite estetik bir sorun olmaktan çok aslında bir sağlık sorunudur. Karın bölgesindeki dirençli yağların eritilerek kilolarından arındırılmış düz bir karın oluşturmak için karın germe ameliyatından önce lazer lipoliz ve liposuction yağ aldırma teknikleri tercih edilmektedir. Ancak karındaki bölgesel yağlanmanın ortadan kaldırılması ve karındaki sarkmanın, gevşemenin ortadan kaldırılması için obezitenin derecesine göre iyi seçilmiş uygun hastalarda da kimi zaman karın germe ameliyatları uygulanabilmektedir.

Obezite tedavisi sonrasında kiloların verilmesiyle karın bölgesinde oluşan sarkmalar ve deri fazlalıkları için karın germe ameliyatları uygun tedavi seçenekleridir.

http://ahmetkaracalar.com/karin-germe/

Karın germe ameliyatı hamileliğe engel olur mu?

Karın germe ameliyatı anne adayları için riskli bir uygulama değildir. Hamile kalmayı engellemez. Ameliyattan sonra hamile kalabilirler. Ancak ameliyattan sonraki iyileşme süresi dikkate alınarak hamilelik planlanır. İyileşme her hastada farklı sürelerde gerçeleşebilmektedir. Karnın iyileşme süreci 6 ayı bulurken 1 yıla kadar çıkabilmektedir. O nedenle ameliyattan  en az 1 yıl sonra gebelik planlanır.

Karın germe ve liposuction birlikte yapılabilir mi?

Estetik cerrah, karnın yağlanması, kilosu, derinin durumuyla ilgili yaptığı değerlendirme sonrası sadece karın germe ya da mini karın germeye karar verilebileceği gibi, bel ve üst karındaki bölgesel, aşırı yağlanmayı ortadan kaldırmak için karın germe operasyonuyla liposuction kombine olarak gerçekleştirilebilir. Böylece hastanın bel ve karın bölgesi birlikte şekillenerek daha estetik bir görünüme kavuşmaktadır.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saç nakli ile çekici bir görünüme kavuşabilir saç ekimi ile eskisi gibi dikkat çekici olabilirsiniz.

Doğalgazlı tasarım odunlu elektrikli şömine lideri decofire evinizin en değerli köşesinde