• Karın Germe

    Günümüzde özellikle kadınların estetik görünme kaygısı, birçok nedene bağlı karın deformasyonlarını ciddi bir şikayet konusu haline getirmiştir. Sık sık kilo alıp verme, yaşlanma, ailesel yatkınlık, gebelik ve sonrası süreç, dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler ve dengesizlikler, şişmanlamaya yol açan ilaç kullanımı gibi nedenler karın bölgesinin estetiğini bozmaktadır. Devamet
  • 1

Karın Germe Ameliyatı ile ilgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Karın Germe Merkezi Estetik İnternational ve Doktoru Bülent Cihantimur

Karın Germe Estetik İnternational Bülent Cihantimur

Karın germe
Estetği bayan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Hamilelik sonrası hızlı kilo alıp verme gibi benzer durumlar da oldukça sık rastlanılan durumlardandır. Yaşlanma süreci genetiğin bu tür bir duruma yatkın olması doğru beslenmemek aşırı hormon değişiklikleri bazı kilo almaya iten ilaç kullanımları karın bölgesi sıkılığını ve estetiğini bozabilir. Bu tür istenmeyen olaylar sonrası bu gevşeyen bölgeye profesyonel bir dokunuş gerekebilir. Mide üstü karın bölgesi gevşekliği kas zayıflaması ciltte çatlakların artmasına sarkmaların oluşmasına sebep olabilir. Bu tür olasılıklar kadınlar da erkeklere oranla daha çok yaşanmaktadır. Kadın hastaların yapısal durumları maalesef bu tür karın deformasyonlarına çok daha yatkındır. 

Bayanların hassasiyeti psikolojik olarakta etkilenmelerine neden olabilmekte ve bu problemden karın germe ameliyatı ile kurtulmak istemektedirler. Karın germe ameliyatı abdominoplasti olarak adlandırılır. Bu operasyon sonrası gevşemiş yağlanmış deri büyük ölçüde alınarak karın bölgesi istenilen ve planlanan ölçüde gerginleştirilir. Bölgedeki gevşek kaslar dikilmek işlevi ile gerginliği sağlanır. Gevşemiş sarkmış karın bölgesi ameliyat sonrası gergin yeni estetik düz bir hal alır.

Karın Germe Öncesi Çatlaklarım Vardı Aşırı Gevşeme Vardı Diyenlerden Miydiniz?

Aşırı kilo alımı veya hamilelik ardından bölge derisi incelir zayıflar gerilerek zemin hazırlar. Hamileliğin ileri seviyelerinde bu gerginlik çatlamalara sebebiyet verebilir. Bu durumda hormonel değişiklik ve artışlar da çatlak oluşumunu hızlandırmaya yardımcı olabilir. Hamilelik esnasında karın alt bölgesi ve göğüslerde bu çatlak oluşumları yoğunlukla gözlenmektedir.

http://www.estetikinternational.com.tr/karin-germe

Peki Karın bölgesi kas esnekliği bozulma sebepleri nelerdir?

Yağların altında bulunan karın kasları hamilelik zamanında karın içi büyümesi sonucu esnekliklerini kaybederler. Bunun sonucu kas dokusu birbirinden ayrık hale gelir. Karın bölgesindeki kasların birbirinden ayrık duruşu dışarıya doğru çıkıntıya sebep olmasına neden olur.

Karınımızdaki yağ dokusunun oluşma süreci ve karın germe estetiğine etkisi

Kadınların hamile oldukları süre içerisinde alınan kilonun 5’te biri yağdan oluşur. Bebeğini emzirebilen anneler emziremeyen annelere oranla daha fazla miktar da yağ  yakabilirler. Hamimelik süresince alınan kilolar yağlar kalıcı olabilir bu yağların büyük kısmı bel, karın ve bacak bölgesinde toplanmaktadırlar. Bu bölgeler de biriken yağlar oldukça dirençlidir, spor ya da diyet ile yok edilmesi kolay değildir.Karın bölgesinde biriken yağların karın da sarkmalara yol açması çoğu zaman kaçınılmazdır. Eğer bu tür şeylerden şikayetçisi iseniz karın germe ameliyatı bazen tek çare olabilir.

Biriken ve şişmanlamanızı sağlayan bu yağların yaratabileceği sağlık sorunları nelerdir?

Kalp damar rahatsızlıklarının büyük bir bölümü aşırı kilo alımı ve yağlanma sonucu oluşmaktadır. Yağ oranının artması kalp damar sorunlarını, hiper tansiyonu, solunum sorunlarını beraberinde getirebilir erken yaşlanmaya yol açar psikolojik etkiler sorunların başında gelir. Bireyin azalan öz güveni sosyal hayatına etki eder. Beğenilmediğini düşünmesi artarak çoğalır ve motivasyonunu kötü yönde etkiler. Kişinin eski kıyafetleri kendisine olmaz, yeni bedenine göre bulma da sorun yaşar ve psikolojik olarak kendisini çok ama çok kötü hissedebilir.

Karın germe ameliyatı ile bu tür sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün olur. Elbette bu tür operasyonların etkin ve ileri düzeyde yapılabilmesi için tecrübeli doktorlara ihtiyaç duyulur. Karın Germe Estetik İnternational Sağlık Gurubu Kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur doğru seçimlerin hayatımızı nasıl etkilediğine dikkat çekmek istiyor. Karın Germe Doktoru Bülent Cihantimur önceliğin mutlak surette sağlık olduğunu sonra estetik görünümün geldiğine inanmakta ve bunu her konuşmasında dile getirmektedir.

http://www.bulentcihantimur.com/estetik/vucut-estetigi/karin-germe

Eğer siz de Karın Germe Ameliyatı olmak istiyorsanız estetik merkezinizi ve estetik doktorunuzu itina ile seçmelisiniz.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saç nakli ile çekici bir görünüme kavuşabilir saç ekimi ile eskisi gibi dikkat çekici olabilirsiniz.

Doğalgazlı tasarım odunlu elektrikli şömine lideri decofire evinizin en değerli köşesinde