• Karın Germe

    Günümüzde özellikle kadınların estetik görünme kaygısı, birçok nedene bağlı karın deformasyonlarını ciddi bir şikayet konusu haline getirmiştir. Sık sık kilo alıp verme, yaşlanma, ailesel yatkınlık, gebelik ve sonrası süreç, dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler ve dengesizlikler, şişmanlamaya yol açan ilaç kullanımı gibi nedenler karın bölgesinin estetiğini bozmaktadır. Devamet
  • 1

Karın Germe Ameliyatı ile ilgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu EstetiğiYüzün merkezinde bulunan, güzelliğin ve yüz ifadesinin önemli aktörlerinden biri olan burnun estetik görünmesi son derece önemlidir. Burun ucunun estetik ve güzel görünmesi burnun tamamını olumlu ya da olumsuz etkilemektedir. Burun ucu estetiği, burun estetiğinden daha kolay, pratik ve hızlı bir operasyonla gerçekleştirilir. Burun ucunda düşüklük, genişlik, simetri problemleri, aşırı yuvarlak ya da aşırı sivri olma durumu, sağa veya sola kayma problemleri burun ucu estetiği operasyonuyla tedavi edilmektedir. 

Bu operasyon sırasında burun ucundaki deformasyonu düzeltmek için sadece burun ucundaki yumuşak dokuya ve kıkırdaklara müdahale edilir. Burnu ikiye ayıran kıkırdak yapıya, burun üst ve yanlardaki kemik ve yumuşak dokuya müdahale edilmez. 

Burun ucu düşüklüğü, kişinin sağlığını nasıl etkiler?

Burun ucunun, burnun geri kalan kısmıyla uyumu çok önemlidir. Hastanın burun ucu estetiğinden beklentileri ve burun ucundaki mevcut sorunun durumu ameliyat öncesinde ayrıntılarıyla değerlendirilir.. Örneğin, bazı hastalarda burun ucu çatallaşmış bir görüntü verebilmektedir. Bunun nedeni burun uç bölgesinde bulunan kıkırdak dokunun birbirinden ayrı duran bir görüntüde olmasıdır. Burun ucundaki deformasyonun şekli, boyutu, hastanın anestezi almasını engelleyecek ciddi bir rahatsızlığı olup olmadığı operasyon öncesinde belirlenir. Ayrıca burun ucundaki düşüklüğün boyutu hastanın rahat nefes alıp vermesini güçleştirmektedir. Yani, burun ucu, burun estetiği kadar, kişinin sağlığını da olumsuz etkileyebilmektedir. 

 

Burun ucunun özellikleri

Burun ucu, burundaki en kalın cilt yapısını barındıran bölgedir. Burun ucundan burun köküne doğru incelen bir cilt dokusu söz konusudur. Burun kökündeki deri, burnun en ince cilt tabakasına sahiptir. Ayrıca burnun en dikkat çeken bölgesi burun ucudur. Estetik görünmesi bütün burnun görüntüsünü etkilemektedir. 

Burun ucu estetiği nasıl yapılmaktadır?

Burun ucu estetiği ortalama 1 saatte tamamlanmaktadır. Hastanın durumuna göre genel ya da  anestezi  altında gerçekleştirilir. Hasta ağrı hissetmez. Sarkmış, sivri, uzun, yüksek, dar ya da aşırı geniş, kalın ya da çok ince burun uçları, yüzle ve burnun geri kalanıyla estetik bir uyum içinde olacak şekilde yeniden şekillendirilir. Bu ameliyat, burun içinde açılan kesilerden yapılmaktadır. Burun ucu kıkırdakları küçültülüp büyütülerek, ihtiyaç duyulduğunda vücudun başka bir yerinden kıkırdak alarak, kıkırdaklar birbirine dikişlerle yaklaştırılarak bu operasyon gerçekleştirilmektedir. Burun derisi oldukça kalın ve yağlı bir özelliğe sahip kişilerin burun derileri ameliyat esnasında teknolojik yöntemlerle inceltilebilir. Burun ucu estetiği nefes almayı zorlaştırmayan, aksine, düşük burun uçlarının güçleştirdiği nefes alma sorununu ortadan kaldıran bir işlemdir. 

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/

Ameliyat sonrasında burundaki kesi izleri görünmez. Hasta, ilk gün hastanede kalabilir. Tampon ve alçı konulmaz. Morluklar oluşmaz. Şişlikler hafif düzeydedir. Ortalama 7 gün içinde ortadan kaybolur. 

Burun ucu açısı kadınlarda ve erkeklerde nasıl olmalıdır?

Ameliyat sırasında burnun kadınsı ya da erkeksi olmasını belirleyen önemli bir konu, burun ucunun üst dudak ile ne kadarlık bir açıya sahip olmasıdır. Kadınlarda burun ucu üst dudak ile 95-115 derecelik bir açı bulunması ideal orandır. Erkeklerde bu oran 90 ile 95 derecedir. Ülkemizde burun estetiği operasyonların erkeklerin ilgisi artık neredeyse kadınları aratmayacak şekilde artmıştır. İri burun yapısına sahip özelliklere sahip olmamız bunda önemli bir etkendir. 

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saç nakli ile çekici bir görünüme kavuşabilir saç ekimi ile eskisi gibi dikkat çekici olabilirsiniz.

Doğalgazlı tasarım odunlu elektrikli şömine lideri decofire evinizin en değerli köşesinde