• Karın Germe

    Günümüzde özellikle kadınların estetik görünme kaygısı, birçok nedene bağlı karın deformasyonlarını ciddi bir şikayet konusu haline getirmiştir. Sık sık kilo alıp verme, yaşlanma, ailesel yatkınlık, gebelik ve sonrası süreç, dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler ve dengesizlikler, şişmanlamaya yol açan ilaç kullanımı gibi nedenler karın bölgesinin estetiğini bozmaktadır. Devamet
  • 1

Karın Germe Ameliyatı ile ilgili Bilmek İstediğiniz Herşey

Estetik Burun Ameliyatı

estetik burun ameliyatıEstetik burun ameliyatı, görüntüsüyle kişiyi rahatsız eden, yüzle orantısız olan, deformasyonlara sahip  ve nefes almayı güçleştiren burnu yüzle uyumlu, doğal görünmesini sağlamak için yeniden yapılandırmak ve şekillendirmek amacıyla yapılır. 

Burun estetiğiyle hastanın burnu üzerinde ne gibi değişiklikler yapabiliriz sorunu şöyle yanıtlayabiliriz: Burnu küçültebilir ya da büyültebiliriz. Burun sırtındaki kemerleri ortadan kaldırıp daha yumuşak hatta sahip bir burun sırtı oluşturabiliriz. Burnu uzatabilir ya da kısaltabiliriz, geniş burunları daraltabiliriz, burun deliklerini küçültebilir, burun ucunu kaldırabilir, sivri bir şekil verebilir ya da yuvarlaklaştırabiliriz. Burun içinde, hava yollarını kapatan doku fazlalıklarını ve eğriliği ortadan kaldırarak burunun bu fonksiyonunu tam olarak yerine getirmesini sağlayabiliriz. 

Burnun estetik görünmesi kadar nefes alma, tat alma gibi işlevselliğini de tam olarak yerine getirmesi sağlık açısından çok önemlidir. Burun kemiğinde eğriliğe hemen her insanda rastlanabilmektedir. Bazılarında gözle görülmeyen derecede olan bu eğrilik bazı insanların burnunda belirgin olarak kendini göstermektedir. Burundaki deviasyon yani eğrilik hava kanallarını kapatacak derecedeyse kişinin sağlıklı nefes almasını engeller, uyku düzensizliği ve horlama şikayetlerine yol açar. Deviasyon tedavisi burun estetiği ameliyatıyla düzeltilmektedir. 

Estetik burun hastada hayal kırıklığına yol açar mı?

 

Estetik burun ameliyatı olmak isteyen hastalar hayal kırıklığına uğrar mı? Öncelikle hastanın gerçekçi beklentiler içinde olması gerekir. Ne istediğini bilen bir hasta, ameliyat sonuçlarından da memnun kalabilendir. Başka birinin yüzüne yakışan ve beğenilen burun farklı bir kişinin yüz yapısına uygun olmayabilir. Önemli olan kişiye özel burun tasarımını elde etmektir. Burun ameliyatı planlanırken, hastanın yeni burun şekli dijital ortamda tekrar oluşturarak hasta ile paylaşılır. Yeni burun yapısının yüzün genel yapısıyla, dudak, göz, çene, elmacık kemiği ve gözler ile uyumu, yüze kazandıracağı yeni ifade, dijital ortamda oluşturulan yeni burun sayesinde cepheden ve profilden görüntülenerek hastayla paylaşılır. Böylece hastanın bir karara varması sağlanır. 

Hasta ameliyat sonrasında oluşan yeni burun şeklinden memnun kalmadığı durumlarda, ikinci ve daha basit bir estetik operasyon ile nefes almayı etkilemeyecek bir şekilde düzeltme işlemi yapılmaktadır. Bu ikinci işlem lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Amaç, birinci operasyonun sonuçlarını hastanın beklentisi doğrultusunda revize etmektir. İkinci operasyon takvimi için 6 ay ile 12 ay beklemek gerekmektedir. 

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/

Burun estetiği operasyonu riskli midir?

Estetik burun ameliyatı diğer estetik işlemlerden çok daha karışık ve zor bir operasyondur. Hastanın, özellikle anestezi aşamasını etkileyecek ciddi ve kronik bir rahatsızlığının olmaması önemlidir. Estetik burun operasyonundan sonra hasta akıntı, kanama, enfeksiyon, nefes alma güçlüğü gibi birtakım sorunlar yaşayabilmektedir. İyileşme sürecinin ilk evresinde bu tür risklere karşı doktor tarafından önleyici tedbirler alınarak, hastanın da buna azami derecede uyması istenir. 

Aynaya bakarak burun estetiği ameliyatı adayı olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

Kişinin, burnunda aşağıdaki sorunlardan en az biri varsa burun estetiği ameliyatı için uygun aday kriterini taşıyor demektir. Bu kriterleri şöyle sıralayabiliriz. 

•Burun ucu düşük, sağa ya da sola yatık, çok uzun ve sivriyse. 

•Kişi, yüzle uyumsuz bir şekilde büyük, uzun ya da geniş bir buruna sahipse. 

•Sağlıklı nefes alamıyorsa. 

•Kaza sonrasında burunda şekil bozukluğu oluşmuşsa. 

•Doğuştan burnunda şekil bozukluğu varsa.

•Fark edilen ya da fark edilmeyen burun eğriliği varsa. 

•Burun delikleri burun yapısı ve büyüklüğüyle orantısız ise.

•Kemerli bir burun sırtına sahipse.

•Burun ile dudak arasındaki açı kadın ve erkeklere özgü estetik kriterler dışındaysa. 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saç nakli ile çekici bir görünüme kavuşabilir saç ekimi ile eskisi gibi dikkat çekici olabilirsiniz.

Doğalgazlı tasarım odunlu elektrikli şömine lideri decofire evinizin en değerli köşesinde